• Prihlásenie

GN Laboratories 100% Dairy Whey Protein - 2230g

Akcia -20,4%
GN Laboratories 100% Dairy Whey Protein - 2230g

Cena s DPH

53,90 -20,4% 42,90
Ľutujeme, ale tento produkt je práve vypredaný. Ak chceš vedieť, kedy bude opäť dostupný, napíš nám prosím email

  • uvádzacia Januárová cena
  • ultrafiltrovaný CFM srvátkový izolát, viac ako 80% bielkovín
  • vytvára vysokú hladinu aminokyselín pre vybudovanie kvalitného svalstva
  • obsahuje 5,6g BCAA a 1,5 sacharidov na dávku
  • excelentná chuť a rozpustnosť
  • bez GMO, laktózy a gluténu

Popis

80% proteín spracovaný CFM metódou, ultrafiltrovaný CFM srvátkový izolát.

2230 gramov
Veľkosť jednej porcie 30g
Počet porcií v balení 74
V každej porcii
Energia 110,7 kcal / 463,2 kJ
Proteíny 24,2 g
Tuky 0,8 g
Sacharidy 1,5 g
z toho cukry 1 g

Komu je určený?

Vhodný pre univerzálne užívanie pri akejkoľvek zvýšenej športovej záťaži, najmä však pri intenzívnom silovom tréningu. Ideálny na doplnenie dennej dávky prijatých bielkovín pri aktívnom životnom štýle kladúcom dôraz na zrýchelnú regeneráciu svalov.

Niekoľko príkladov správneho použitia

Dušan
Karol chodí tri razy do týždňa do posilňovne a užíva tento proteín vždy po cvičení. Vďaka tomu má v tele k dispozícií dostatok stavebných látok potrebných pre regeneráciu svalov po záťaži.
Ivan
Arnold intenzívne cvičí takmer každý deň. Jeho telo potrebuje výrazne vyšší príjem bielkovín a preto proteínový nápoj nepije iba po tréningu, ale aj každé ráno spolu s raňajkami.
Alenka
Vanda sa drží vo forme. Často behá alebo pláva. V prípade, že nevečeria, pripraví si proteínový nápoj, vďaka ktorému má menšiu chuť na sladké.

Aký proteín obsahuje?

Srvátkový proteín

Srvátkový proteín je považovaný za najkvalitnejší zdroj proteínu v doplnkoch výživy. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre ľudský organizmus, vrátane troch BCAA.

Ľudské telo dokáže srvátkový proteín veľmi rýchlo stráviť, vďaka čomu ho čoskoro po vypití môže využiť. To z neho robí výborný zdroj bielkovín v situácií, keď potrebuješ rýchlo zabezpečiť ich dostatočný prísun, najmä tesne po cvičení. Rovnako vhodný je ako dodatočný zdroj proteínov počas dňa. Naopak pred spaním je vhodné siahnuť skôr po postupne sa uvoľňujúcom kazeíne, ktorý sa trávi pomaly a priebežne tak bude dodávať menšie množstvo bielkovín počas celej noci.

Srvátkový izolát

Srvátka je hmota, ktorá sa získava odstránením kazeínu z mlieka. Okrem proteínov obsahuje aj veľké množstvo tuku a sacharidov vo forme laktózy. Pre potrebu výroby kvalitného doplnku výživy s vysokým obsahom srvátkového proteínu je teda potrebné srvátku ďalej upravovať.

Oproti jednoduchšiej a lacnejšej výrobe srvátkového koncentrátu sa pri výrobe srvátkového izolátu odstránia takmer všetky ostatné zložky s výnimkou proteínov. Vďaka tomu sú srvátkové izoláty vhodné aj v prípade, ak chceš vo svojej strave príjmať čo najmenej sacharidov alebo tukov, napríklad pri rysovaní.

Aké je odporúčané dávkovanie?

Jednu priloženú odmerku rozmiešaj v 200 ml vody alebo nízkotučného mlieka.

Po cvičení

Najdôležitejší čas, kedy tvoje telo potrebuje dostatočný prísun proteínov je tesne po cvičení. Proteínový nápoj si priprav do 20 minút po tréningu, najlepšie s vodou.

Ako dodatočný zdroj proteínu

Ak si chceš zabezpečiť dostatočný denný prísun proteínov, ktorý sa ti nedarí získať z bežnej stravy, môžeš si ho pripraviť kedykoľvek počas dňa. Najlepšie ráno alebo medzi jedlami.