• Prihlásenie

Optimum nutrition 100% Whey Gold Standard - 2273g

Akcia -13,5%
Optimum nutrition 100% Whey Gold Standard - 2273g

Cena s DPH

51,90 -13,5% 44,90
Ľutujeme, ale tento produkt je práve vypredaný. Ak chceš vedieť, kedy bude opäť dostupný, napíš nám prosím email

  • Vysoký obsah kvalitnej srvátky
  • Osemnásobný víťaz ankety o najlepší proteín na svete podľa bodybuilding.com
  • Excelentný pomer kvality a ceny

Popis

Osemnásobný víťaz ankety o najlepší proteín na svete.

2270 gramov
Veľkosť jednej porcie 30,4g
Počet porcií v balení 74
V každej porcii
Energia 113 kcal / 474 kJ
Proteíny 24 g
Tuky 1 g
Sacharidy 2 g
z toho cukry 1 g

Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey Protein je najobľúbenejší proteín na svete. Ak nevieš kde začať alebo nechceš experimentovať, Gold Standard je voľba na istotu.

Obsahuje 82% proteínov získaných výlučne zo srvátky. Hlavnou zložkou je srvátkový izolát, doplnený srvátkovým koncentrátom a hydrolizovaným srvátkovým izolátom. V jednej dávke svojmu telu dodáš 24 gramov proteínu.

Komu je určený?

Vhodný pre univerzálne užívanie pri akejkoľvek zvýšenej športovej záťaži, najmä však pri intenzívnom silovom tréningu. Ideálny na doplnenie dennej dávky prijatých bielkovín pri aktívnom životnom štýle kladúcom dôraz na zrýchelnú regeneráciu svalov.

Niekoľko príkladov správneho použitia

Dušan
Dušan chodí tri razy do týždňa do posilňovne a užíva tento proteín vždy po cvičení. Vďaka tomu má v tele k dispozícií dostatok stavebných látok potrebných pre regeneráciu svalov po záťaži.
Arnold
Arnold intenzívne cvičí takmer každý deň. Jeho telo potrebuje výrazne vyšší príjem bielkovín a preto proteínový nápoj nepije iba po tréningu, ale aj každé ráno spolu s raňajkami.
Vanda
Vanda sa drží vo forme. Často behá alebo pláva. V prípade, že nevečeria, pripraví si proteínový nápoj, vďaka ktorému má menšiu chuť na sladké.

Aký proteín obsahuje?

Srvátkový proteín

Srvátkový proteín je považovaný za najkvalitnejší zdroj proteínu v doplnkoch výživy. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre ľudský organizmus, vrátane troch BCAA.

Ľudské telo dokáže srvátkový proteín veľmi rýchlo stráviť, vďaka čomu ho čoskoro po vypití môže využiť. To z neho robí výborný zdroj bielkovín v situácií, keď potrebuješ rýchlo zabezpečiť ich dostatočný prísun, najmä tesne po cvičení. Rovnako vhodný je ako dodatočný zdroj proteínov počas dňa. Naopak pred spaním je vhodné siahnuť skôr po postupne sa uvoľňujúcom kazeíne, ktorý sa trávi pomaly a priebežne tak bude dodávať menšie množstvo bielkovín počas celej noci.

Srvátkový izolát

Srvátka je hmota, ktorá sa získava odstránením kazeínu z mlieka. Okrem proteínov obsahuje aj veľké množstvo tuku a sacharidov vo forme laktózy. Pre potrebu výroby kvalitného doplnku výživy s vysokým obsahom srvátkového proteínu je teda potrebné srvátku ďalej upravovať.

Oproti jednoduchšiej a lacnejšej výrobe srvátkového koncentrátu sa pri výrobe srvátkového izolátu odstránia takmer všetky ostatné zložky s výnimkou proteínov. Vďaka tomu sú srvátkové izoláty vhodné aj v prípade, ak chceš vo svojej strave príjmať čo najmenej sacharidov alebo tukov, napríklad pri rysovaní.

Aké je odporúčané dávkovanie?

Jednu priloženú odmerku rozmiešaj v 200 ml vody alebo nízkotučného mlieka.

Po cvičení

Najdôležitejší čas, kedy tvoje telo potrebuje dostatočný prísun proteínov je tesne po cvičení. Proteínový nápoj si priprav do 20 minút po tréningu, najlepšie s vodou.

Ako dodatočný zdroj proteínu

Ak si chceš zabezpečiť dostatočný denný prísun proteínov, ktorý sa ti nedarí získať z bežnej stravy, môžeš si ho pripraviť kedykoľvek počas dňa. Najlepšie ráno alebo medzi jedlami.

Nutričné hodnoty

      Nutričné hodnoty v 30,4g   
Energia         120 kcal
Bielkoviny         24 g
Sacharidy         4 g
Tuk         1 g
Cholesterol30 mg
Vápnik150 mg
Draslík160 mg
Sodík190 mg
Aminokyselinový profil
Isoleucín         1573 mg
Leucín        2531 mg
Alanín1180 mg
Metionín         492 mg
Fenilanín         748 mg
Threonín         1654 mg
Triptofán         405 mg
Valin         1422 mg
Arginín         505 mg
Cistein         494 mg
Glycín         412 mg
Prolin         1509 mg
Serin         1126 mg
Hystidin         423 mg
BCAA4,8 g
Kyselina Glutamínová        4,8 g