• Prihlásenie

Weider Protein Premium Whey, 500 g

Weider Protein Premium Whey, 500 g

Cena s DPH

15,95
Ľutujeme, ale tento produkt je práve vypredaný. Ak chceš vedieť, kedy bude opäť dostupný, napíš nám prosím email

  • Najobľúbenejší proteín od Weideru
  • 80% srvátkový proteín
  • Obohatený o glutamín pre ochranu svalov a podporu imunity

Popis

500 gramov
Veľkosť jednej porcie 30 g
Počet porcií v balení 16
V každej porcii
Energia 120 kcal / 508 kJ
Proteíny 23 g
Tuky 2 g
Sacharidy 3 g
z toho cukry 1 g

Weider Premium Whey je najpredávanejší proteín od Weideru.

Obsahuje 80% proteínov získaných výlučne zo srvátky. Hlavnou zložkou je srvátkový koncentrát, doplnený 20% srvátkového izolátu. V jednej dávke svojmu telu dodáš 23 gramov proteínu.

Navyše obsahuje pridaný glutamín, v každej odmerke 2 gramy. V stresových situáciách - napríklad počas vyčerpávajúceho tréningu - ho tvoje telo spotrebuje vo veľkých množstvách. Glutamín je nevyhnutný pre fungovanie imunitného systému a ďalších orgánov. Ak sa jeho zásoby minú, pokúsi sa ďalšie získať zo svalov - ich rozkladom. Zvýšená dávka tejto aminokyseliny v proteínovom nápoji zabráni úbytku svalov. Predídeš aj oslabeniu imunitného systému.

Komu je určený?

Vhodný pre univerzálne užívanie pri akejkoľvek zvýšenej športovej záťaži, najmä však pri intenzívnom silovom tréningu. Ideálny na doplnenie dennej dávky prijatých bielkovín pri aktívnom životnom štýle kladúcom dôraz na zrýchelnú regeneráciu svalov.

Niekoľko príkladov správneho použitia

Dušan
Dušan chodí tri razy do týždňa do posilňovne a užíva tento proteín vždy po cvičení. Vďaka tomu má v tele k dispozícií dostatok stavebných látok potrebných pre regeneráciu svalov po záťaži.
Arnold
Arnold intenzívne cvičí takmer každý deň. Jeho telo potrebuje výrazne vyšší príjem bielkovín a preto proteínový nápoj nepije iba po tréningu, ale aj každé ráno spolu s raňajkami.
Vanda
Vanda sa drží vo forme. Často behá alebo pláva. V prípade, že nevečeria, pripraví si proteínový nápoj, vďaka ktorému má menšiu chuť na sladké.

Aký proteín obsahuje?

Srvátkový proteín

Srvátkový proteín je považovaný za najkvalitnejší zdroj proteínu v doplnkoch výživy. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre ľudský organizmus, vrátane troch BCAA.

Ľudské telo dokáže srvátkový proteín veľmi rýchlo stráviť, vďaka čomu ho čoskoro po vypití môže využiť. To z neho robí výborný zdroj bielkovín v situácií, keď potrebuješ rýchlo zabezpečiť ich dostatočný prísun, najmä tesne po cvičení. Rovnako vhodný je ako dodatočný zdroj proteínov počas dňa. Naopak pred spaním je vhodné siahnuť skôr po postupne sa uvoľňujúcom kazeíne, ktorý sa trávi pomaly a priebežne tak bude dodávať menšie množstvo bielkovín počas celej noci.

Srvátkový koncentrát

Pre výrobu proteínového doplnku výživy je nutné zo srvátky odstrániť bohato zastúpené tuky a sacharidy. Na rozdiel od srvátkového izolátu, v srvátkovom koncentráte nie je proteín očistený dokonale.

Jeho výhodou je nielen nižšia cena, ale aj vyššie zastúpenie látok s pozitívnym vplyvom na ľudský organizmus, ktoré priamo nesúvisia so športovým výkonom.

V prípade, že máš prísny stravovací režim a chceš držať príjem sacharidov a tukov na minime, bude rozumnejšie ak siahneš po srvátkovom izoláte.

Aké je odporúčané dávkovanie?

Jednu priloženú odmerku rozmiešaj v 300 ml vody alebo nízkotučného mlieka.

Po cvičení

Najdôležitejší čas, kedy tvoje telo potrebuje dostatočný prísun proteínov je tesne po cvičení. Proteínový nápoj si priprav do 20 minút po tréningu, najlepšie s vodou.

Ako dodatočný zdroj proteínu

Ak si chceš zabezpečiť dostatočný denný prísun proteínov, ktorý sa ti nedarí získať z bežnej stravy, môžeš si ho pripraviť kedykoľvek počas dňa. Najlepšie ráno alebo medzi jedlami.