• Prihlásenie

Weider Protein 80 Plus, 500 g

Weider Protein 80 Plus, 500 g

Cena s DPH

16,40
  • K osobnému odberu aj večer po práci už zajtra a zadarmo.
  • Doručenie domov alebo do práce už do 2 dní.

Popis

500 gramov  
Veľkosť jednej porcie 30g
Počet porcií v balení 16
V každej porcii na 100g
Energia 372 kcal
Proteíny 83,6 g
Tuky 1,8 g
Sacharidy 5,3 g
z toho cukry  - g

Inovovaný, 4-zložkový proteínový prípravok s obsahom 83 % vysokokvalitných bielkovín na budovanie čistej svalovej hmoty. Základ tvorí kombinácia rýchlo a pomaly stráviteľných bielkovín, vitamínu B6 a vápnika.

PROTEIN 80 Plus je prípravok, ktorý sa vyznačuje nízkym obsahom sacharidov a tukov. Vhodné pre športovcov a fyzicky zaťažených ľudí na podporu tvorby svalovej hmoty a sily.

Komu je určený?

Vhodný pre univerzálne užívanie pri akejkoľvek zvýšenej športovej záťaži, najmä však pri intenzívnom silovom tréningu. Ideálny na doplnenie dennej dávky prijatých bielkovín pri aktívnom životnom štýle kladúcom dôraz na zrýchelnú regeneráciu svalov.

Niekoľko príkladov správneho použitia

Dušan
Dušan chodí tri razy do týždňa do posilňovne a užíva tento proteín vždy po cvičení. Vďaka tomu má v tele k dispozícií dostatok stavebných látok potrebných pre regeneráciu svalov po záťaži.
Arnold
Arnold intenzívne cvičí takmer každý deň. Jeho telo potrebuje výrazne vyšší príjem bielkovín a preto proteínový nápoj nepije iba po tréningu, ale aj každé ráno spolu s raňajkami.
Vanda
Vanda sa drží vo forme. Často behá alebo pláva. V prípade, že nevečeria, pripraví si proteínový nápoj, vďaka ktorému má menšiu chuť na sladké.

Aký proteín obsahuje?

Srvátkový proteín

Srvátkový proteín je považovaný za najkvalitnejší zdroj proteínu v doplnkoch výživy. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre ľudský organizmus, vrátane troch BCAA.

Ľudské telo dokáže srvátkový proteín veľmi rýchlo stráviť, vďaka čomu ho čoskoro po vypití môže využiť. To z neho robí výborný zdroj bielkovín v situácií, keď potrebuješ rýchlo zabezpečiť ich dostatočný prísun, najmä tesne po cvičení. Rovnako vhodný je ako dodatočný zdroj proteínov počas dňa. Naopak pred spaním je vhodné siahnuť skôr po postupne sa uvoľňujúcom kazeíne, ktorý sa trávi pomaly a priebežne tak bude dodávať menšie množstvo bielkovín počas celej noci.

Srvátkový izolát

Srvátka je hmota, ktorá sa získava odstránením kazeínu z mlieka. Okrem proteínov obsahuje aj veľké množstvo tuku a sacharidov vo forme laktózy. Pre potrebu výroby kvalitného doplnku výživy s vysokým obsahom srvátkového proteínu je teda potrebné srvátku ďalej upravovať.

Oproti jednoduchšiej a lacnejšej výrobe srvátkového koncentrátu sa pri výrobe srvátkového izolátu odstránia takmer všetky ostatné zložky s výnimkou proteínov. Vďaka tomu sú srvátkové izoláty vhodné aj v prípade, ak chceš vo svojej strave príjmať čo najmenej sacharidov alebo tukov, napríklad pri rysovaní.

Kazeín, Casein:

Mliečny proteín ako aj kravské mlieko obsahujú približne 80% kazeínu a zvyšok je srvátka, laktóza a minerály.Aby sa kazeín mohol oddeliť od srvátky, je na to potrebná kyselina chlorovodíková, ktorá zabezpečí adekvátne PH pre oddelenie srvátky od kazeínu. Ďalšími procesmi sa už získavajú konkrétne produkty, ktoré sú ďalej spracovávané rôznymi cestami, čím sa získa požadovaná kvalita kazeínu. Medzi najlepšie kazeíny patrí Micelárny kazeín.

Albumín:

Vaječný bielok, je vynikajúcim zdrojom kvalitných bielkovín. Vaječným bielkom sa bežne zvyšuje nutričná hodnota rôznych gainerov alebo proteínových koncentrátov. Je využiteľný pre nárast svalovej hmoty a sily. Je pomalšie stráviteľný, preto je vhodný užívať medzi jedlami a pred spaním. Neobsahuje tuk a cholesterol a laktózu-čo ocenia najmä jedinci trpiaci tzv. laktózovou intoleranciou. Vaječný bielok obsahuje kompletné aminokyselinové spektrum, vrátane tzv. aromatických aminokyselín (fenylalanín, tryptofán, histidín,tyrosín).

Aké je odporúčané dávkovanie?

Rozmixujte jednu dávku /30 g - 2 polievkové lyžice/ spolu s 300 ml. mlieka alebo vody. Užite 1-3 dávky denne podľa nároku na denný príjem bielkovín. Vhodné užiť po tréningu a ako posledné jedlo pred spaním.

Po cvičení

Najdôležitejší čas, kedy tvoje telo potrebuje dostatočný prísun proteínov je tesne po cvičení. Proteínový nápoj si priprav do 20 minút po tréningu, najefektívnešie s vodou.

Ako dodatočný zdroj proteínu

Ak si chceš zabezpečiť dostatočný denný prísun proteínov, ktorý sa ti nedarí získať z bežnej stravy, môžeš si ho pripraviť kedykoľvek počas dňa. Najlepšie ráno alebo medzi jedlami.

Nutričné hodnoty

      Nutričné hodnoty v 100 g   
Energia         372 kcal
Bielkoviny         83,6 g
Sacharidy         5,3 g
Tuk         1,8 g
Vitamín B62 mg
Vápnik1300 mg
Aminokyselinový profil
Isoleucín         5,4 g
Leucín        9,4 g
Lysín7,8 g
Metionín         2,7 g
Fenilanín         4,6 g
Threonín         4,7 g
Triptofán         1,4 g
Valin         6,5 g
Arginín         2,7 g
Cistein         0,9 g
Hystidin         2,6 g
Tyrosín4,7 g
Alanín3,3 g
Kys. Asparágová7,7 g
Kys. Glutámová19,7 g
Glycín         1,7 g
Prolin         8,7 g
Serin         5,5 g